2 минутно правило за мравките

След като се излюпят, ларвите се поставят в различни групи, тъй като те Те са класифицирани според тяхната възраст и размер.

В този смисъл, ако имате нашествие на крилати мравки в дома си, проблемът е наистина сериозен – те могат да основат нови колонии в апартамента или къщата ви.

Ако самостоятелните ви опити за борба с мравките не дават желания резултат, е най-добре да се обърнете към професионалисти. Специализираните фирми за дезинфекция, дезинсекция, и дератизация като Превента ДДД ЕООД разполагат с необходимите знания и опит в борбата с различни видове вредители, включително мравки.

За живота на мравките е характерна строгата организация. Много са подвижни и приспособими към всякакви условия на живот. Те водят социален живот. Обществата им са със стройна йерархична система, с добре организирани групи, които се наричат колония или по-често мравуняк.

Мравките не просто са социални – те живеят в много добре организирани колонии със строга йерархия. Най-често тези, които виждаме, са мравките – работнички: те са най-многобройната група във всеки мравуняк и отговарят за почти всичко – строеж на гнезда и тунели, намиране на храна, грижи за яйцата и ларвите, защита от врагове и така нататък. В по-многобройните колонии сред мравките – работнички дори има различни касти.

) с основна дейност дезинфекция, дезинсекция и дератизация. Контролът на фирмата се осъщестява от СРЗИ.

Какво трябва да знаем за летящите мравки и как да се отървем от тях може да научите в следващите редове.…

В първата хипотеза, бораксът действа като диатомичната пръст – абсорбира влагата от телата на насекомите, което води до тяхната дехидратация. Във втората, киселината нарушава храносмилателна система на мравките и в крайна сметка ги убива.

Спрейовете за мравки и други пълзящи насекоми, както и отровата на прах, също са добри опции. Спрейовете могат да се използват директно върху мравките и пътечките им, докато праховете са по-подходящи за разпръскване в пукнатини и отвори, където мравките се крият.

Мравки листорези. Работнички от различни касти (вляво) и две майки (вдясно) Семействата на мравките са многогодишно високоорганизирано съобщество, съставено от яйца, личинки, какавиди и възрастни екземпляри от женски, мъжки (търтеи) и най-многочислената част от мравки-работнички, които практически са безплодни.

Що се отнася до това как получават храната си, освен в случай на битки с други животни (където се бият на групи, за да могат да победят плячката си), в повечето случаи го правят, като излизат да търсят източници на храна, носят храна до мравуняка и Мравки съхраняването му в секция.

Двете антени, прикрепени към главата, усещат някои химически вещества, движението на въздуха и механичните вибрации. Освен това те могат да се използват за предаване и приемане на сигнали чрез докосване. В предната част на главата са разположени две силни челюсти, които мравките използват за пренасяне на храна, манипулиране на предмети, при строителството на мравуняци и за защита.

Идеята е да получите смес с консистенцията на гъст сироп, която да изсипете в капачките и да поставите на ключови места в дома си – близо до кухненския плот, кошчета за боклук, по первази на прозорци, в близост до врати и т.н.

Класификацията ги определя като семейство безгръбначни; тип членестоноги; клас насекоми с подклас крилати; разред ципокрили.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 минутно правило за мравките”

Leave a Reply

Gravatar